Cardamom – Kardamón

Elettaria cardamomum

 

Prostredníctvom spolupráce s Guatemalou firma doTERRA získava kvalitné kardamónové semená, z ktorých sa vyrába kardamónový esenciálny olej, ktorý priaznivo pôsobí na dýchacie cesty.

Objednávacie číslo: 49350001
Veľkosť balenia: 5 ml

Maloobchodná cena: 40.00 €

Mám záujem


Charakteristika:

Je príbuzný zázvoru. Kardamón je známy ako drahá korenina do varenia, ale rovnako aj pre svoj pozitívny účinok na tráviaci systém. Väčšinou sa používa na upokojenie žalúdočných ťažkostí. Jeho zreteľná vôňa môže podporovať dobrú náladu. Kardamón má tiež vplyv na dýchací systém. Pochádza z juhovýchodnej Ázie, pridáva sa do tradičných indických sladkostí a čaju pre svoju chladivú, mätovú vôňu a chuť. Kardamónový esenciálny olej je získaný z kardamónových semien vypestovaných na Guatemale.

Emocionálne pôsobenie:

Olej objektivity.

Použitie:

Užitý vnútorne pôsobí ako podpora tráviaceho systému. Rozptýlený alebo aplikovaný lokálne podporuje pocit čistého dýchania. Pridaním do chleba, smoothies, mäsa alebo šalátov zlepšuje chuť jedla a pomáha podporovať trávenie. Rozptýľte ho alebo inhalujte, aby ste navodili pocit otvorenosti a mentálnej čistoty.

Upozornenie:

Pôsobí citlivo na pokožku. Držte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo pod lekárskym dohľadom, jeho použitie konzultujte s lekárom. Vyhnite sa kontaktu s očami, uchom, a citlivými miestami.


Benefity:

Môže pomôcť zmierniť zažívacie ťažkosti a udržiava zdravý tráviaci systém. Podporuje dýchanie a zdravie dýchacích ciest. Pomáha zmierňovať žalúdočné ťažkosti. Je sviežim korením do pečenia a varenia.

Popis vône:

Korenistá, ovocná, teplá, balzamiková.

 

Spôsob získavania:
Destiláciou vodnou parou.

Zberná časť rastliny:
Semená.

Hlavná zložka:
1,8-cineol terpinylacetátu

Skúsenosti:

Pri zažívacích ťažkostiach, kŕčoch, kolike alebo hnačke natrite 2 - 3 kvapky oleja na oblasť žalúdka a na podbruško. Pri bolestiach hrdla, kašli a horúčke natrite 2 kvapky na hrdlo a zadnú časť krku.

 


Esenciálne oleje doTERRA sú

• stopercentne prírodné a nevzniká na nich závislosť

• účinnejšie ako lieky z lekárne

• lacnejšie ako väčšina predpisovaných liekov

Čítajte viac >

Chcem sa zaregistrovať v doTERRA a objednávať si oleje

Chcem zľavu