Cassia – Kasia

Cinnamomum cassia

 

Hrejivý olej datujúci sa ešte do biblických čias. Podporuje trávenie a funkcie imunitného systému. Má silnú, povznášajúcu arómu.

Objednávacie číslo: 30020001
Veľkosť balenia: 15 ml

Maloobchodná cena: 25.67 €

Mám záujem


Charakteristika:

Kasia je blízka príbuzná škorice. Má silnú korenistú vôňu a v malých množstvách môže byť použitá pre akúkoľvek zmes esenciálnych olejov. Tisíce rokov sa používa k udržiavaniu fyzického zdravia a podpore emocionálnej pohody. Je to jeden z mála esenciálnych olejov, ktorý je uvedený aj v starom zákone a je známy pre svoju nezameniteľnú vôňu a upokojujúce vlastnosti. Je to hrejivý olej, ktorý pomáha podporovať zdravie imunitného systému. Môže sa rozptyľovať počas chladnejších mesiacov pre navodenie hrejivých pocitov. Pri aplikácii na pokožku sa riedi s kokosovým olejom. Je veľmi silný, keď sa priamo inhaluje. Využíva sa aj vo varení ako náhrada škorice do koláčov.

Emocionálne pôsobenie:

Olej sebauistenia.

Použitie:

Pridajte jednu kvapku do citrusových zmesí alebo ho rozptýľte s klinčekom a zázvorom počas jesene a zimy. Skombinujte jednu kvapku s kokosovým olejom pre hrejivú masáž. Kombináciou jednej až dvoch kvapiek s citrónom v pohári vody pomáha tráveniu a znižuje chuť do jedla.

Upozornenie:

Pôsobí citlivo na pokožku. Držte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo pod lekárskym dohľadom, jeho použitie konzultujte s lekárom. Vyhnite sa kontaktu s očami, uchom, a citlivými miestami.


Benefity:

Podporuje zdravé trávenie a zdravie imunitného systému. Má hrejivú, povznášajúcu arómu.

Popis vône:

Teplá, korenistá, škoricová.

 

Spôsob získavania:
Destiláciou vodnou parou.

Zberná časť rastliny:
Kôra.

Hlavná zložka:
Cinnamaldehyde, cinnamyl acetate

Skúsenosti:

Proti nádche, chrípke a kašľu difúzujte 1 kvapku. Proti bolesti naneste 1 - 2 kvapky na problematickú oblasť alebo na reflexné body. Naneste 1 - 2 kvapky na studené nohy, aby ste ich zohriali. Pre podporu zdravia obehovej a tráviacej sústavy vypite 2 kvapky v pohári vody.

 


Esenciálne oleje doTERRA sú

• stopercentne prírodné a nevzniká na nich závislosť

• účinnejšie ako lieky z lekárne

• lacnejšie ako väčšina predpisovaných liekov

Čítajte viac >

Chcem sa zaregistrovať v doTERRA a objednávať si oleje

Chcem zľavu