Grapefruit – Grapefruit

Citrus x paradisi

 

Grapefruitový esenciálny olej môže navodiť povzbudzujúce prostredie vďaka svojej osviežujúcej a energickej vôni, zároveň pôsobí aj ako čistiaci prostriedok v bežnej starostlivosti o pleť.

Objednávacie číslo: 30100001
Veľkosť balenia: 15 ml

Maloobchodná cena: 21.67 €

Mám záujem


Charakteristika:

Bol označovaný ako „zakázané ovocie“ a jeden zo „siedmych divov Barbadosu“. Prvýkrát ho zdokumentoval v roku 1750 Welshman Rev. Griffith Hughes. Názov „grapefruit“ je odvodený na základe spoločných atribútov pre plody rastúcich v skupinách a podobajúcich sa hroznu. Je známy pre svoju sviežu a povzbudzujúcu vôňu, pomáha pozdvihovať náladu a má priaznivý vplyv na myseľ. Má čistiace vlastnosti, a preto sa využíva v starostlivosti o pleť, ktorú rozjasňuje a pomáha jej vyzerať zdravo. Podporuje zdravý metabolizmus.

Emocionálne pôsobenie:

Olej úcty k telu.

Použitie:

Pridaním do kozmetiky pre tínedžerov pomáha zlepšiť vzhľad škvrnitej pleti (treba sa však vyhnúť slnku). Rozptýlený vo vzduchu pomáha zvýšiť motiváciu ľuďom držiacim diétu. Pridaním jednej až dvoch kvapiek do vody podporuje zdravý metabolizmus.

Upozornenie:

Pôsobí citlivo na pokožku. Držte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo pod lekárskym dohľadom, jeho použitie konzultujte s lekárom. Vyhnite sa kontaktu s očami, uchom, a citlivými miestami. Vyhnite sa slnečnému žiareniu po dobu 12 hodín od aplikácie oleja.


Benefity:

Zabraňuje vzniku škvŕn na pleti. Podporuje zdravý metabolizmus a pozdvihuje náladu.

Popis vône:

Citrusová, kvetová, ovocná.

 

Spôsob získavania:
Lisovanie za studena.

Zberná časť rastliny:
Grapefruitová kôra.

Skúsenosti:

Na potlačenie chuti do jedla, proti stresu a PMS inhalujte 2 kvapky z dlaní.
Proti celulitíde, na stratu hmotnosti a proti akné pridajte 2 - 3 kvapky esenciálneho oleja do telového mlieka a nakrémujte na oblasti postihnuté celulitídou. Pri akné aplikujte priamo na vyrážky.
Na opuchy, chudnutie a reguláciu vody v tele vypite 1 - 2 kvapky v pohári vody.

 


Esenciálne oleje doTERRA sú

• stopercentne prírodné a nevzniká na nich závislosť

• účinnejšie ako lieky z lekárne

• lacnejšie ako väčšina predpisovaných liekov

Čítajte viac >

Chcem sa zaregistrovať v doTERRA a objednávať si oleje

Chcem zľavu