Lime – Limeta

Citrus aurantifolia

 

Limeta je známa pre svoju výraznú arómu a chuť, má čistiace výhody ak je užitá vnútorne alebo priamo na pokožku, takže je ideálnym olejom pre čistenie kože, vzduchu a povrchov.

Objednávacie číslo: 30870001
Veľkosť balenia: 15 ml

Maloobchodná cena: 19.33 €

Mám záujem


Charakteristika:

Limetkový esenciálny olej je získaný lisovaním čerstvých šupiek za studena, ktorý má osviežujúcu, povzbudzujúcu vôňu a chuť. Limetka sa často využíva v predjedlách a nápojoch pre svoju čerstvú a citrusovú príchuť. Vďaka vysokému obsahu limonénu má vysoké vnútorné čistiace výhody a rozptýlený vo vzduchu ho pomáha čistiť. Rovnako je účinný aj ako prírodný čistič povrchov. Často je používaný ako čistiaci prostriedok na tvár a telo, najmä pre svoje čistiace vlastnosti.

Emocionálne pôsobenie:

Olej chuti žiť.

Použitie:

Rozptýľte ho vo vzduchu aby ste ho vyčistili a pozdvihli náladu. Dajte niekoľko kvapiek na vatový tampón, pomáha tak odstraňovať mastné škvrny a zvyšky lepidla. Pridaním kvapky limetky do svojho nápoja vylepšíte jeho chuť. Pridajte jednu kvapku do svojho čistiaceho prostriedku na tvár alebo šampóna pre zvýšenie čistiaceho účinku.

Upozornenie:

Pôsobí citlivo na pokožku. Držte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná, pod lekárskym dohľadom, použitie konzultujte s lekárom. Vyhnite sa kontaktu s očami, uchom, a citlivých miest. Vyhnite sa slnečnému žiareniu po dobu 12 hodín od aplikácie produktu.


Benefity:

Podporuje zdravú funkciu imunitného systému. Priaznivo ovplyvňuje náladu, má osviežujúce vlastnosti. Využíva sa aj ako čistiaci prostriedok. Podporuje emocionálnu rovnováhu a pohodu.

Popis vône:

Citrusová, kyslá, sladká.

 

Spôsob získavania:
Destiláciou za studena.

Zberná časť rastliny:
Limetková kôra.

Skúsenosti:

Proti bakteriálnym infekciám a horúčke difúzujte 2 kvapky. Pri vyčerpaní alebo depresii inhalujte 2 kvapky priamo z dlaní, alebo potrite na zápästia.

 


Esenciálne oleje doTERRA sú

• stopercentne prírodné a nevzniká na nich závislosť

• účinnejšie ako lieky z lekárne

• lacnejšie ako väčšina predpisovaných liekov

Čítajte viac >

Chcem sa zaregistrovať v doTERRA a objednávať si oleje

Chcem zľavu