Marjoram – Majorán

Origanum majorana

 

Majorán je všeobecne uznávané dochucovadlo a jeho esenciálny olej je jedinečnou prísadou do varenia. Trávnatú arómu majoránového oleja možno využiť v polievkach, dusených mäsách, zálievkach a omáčkach.

Objednávacie číslo: 30140001
Veľkosť balenia: 15 ml

Maloobchodná cena: 25.67 €

Mám záujem


Charakteristika:

Majorán, známy aj ako „zimný sneh“ alebo „radosť z hôr“, bol Grékom a Rimanom známy ako symbol šťastia. Majorán sa používa v kulinárskych špecialitách a dodáva polievkam, duseným mäsám, dresingom a omáčkam jedinečnú príchuť. V Nemecku je táto bylina známa ako „husacia bylina“ pre svoje tradičné použitie pri pečení husí. V moderných aplikáciách je majorán cenený pre svoje upokojujúce vlastnosti a pozitívny vplyv na nervový systém pri vnútornom použití. Pri požití podporuje aj zdravý kardiovaskulárny a imunitný systém

Emocionálne pôsobenie:

Olej spájania

Použitie:

Majoránový esenciálny olej pridajte do receptu, v ktorom sa má použiť sušený majorán. Aplikujte na šiju na zmiernenie pocitu stresu. Aplikujte nepokojnému dieťaťu na chodidlá pred spaním. Aplikujte na svaly pred a po cvičení.

Upozornenie:

Možná citlivosť pokožky. Uchovávajte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná, dojčíte alebo ste pod lekárskou starostlivosťou, obráťte sa na svojho lekára. Vyvarujte sa kontaktu s očami, vnútornými ušami a citlivými oblasťami.


Benefity:

Teplá, bylinná prísada na varenie. Utišujúca aróma. Pri internom užívaní podporuje celkovú pohodu.

Popis vône:

Teplá bylinná a drevnatá vôňa.

 

Spôsob získavania:
Destilácia vodnou parou

Zberná časť rastliny:
list

Hlavná zložka:
terpinen-4-ol, hydrát trans-sabinénu, y-terpinén

 


Esenciálne oleje doTERRA sú

• stopercentne prírodné a nevzniká na nich závislosť

• účinnejšie ako lieky z lekárne

• lacnejšie ako väčšina predpisovaných liekov

Čítajte viac >

Chcem sa zaregistrovať v doTERRA a objednávať si oleje

Chcem zľavu