Melaleuca (Tea Tree) – Čajovník

Melaleuca alternifolia

 

Melaleuca, alebo čajovníkový olej, je najznámejší pre svoje očisťujúce kvality, ktorý môže byť užitočný na čistenie pleti a domácich povrchov, čistenie vzduchu, alebo podporuje zdravé imunitné funkcie.

Objednávacie číslo: 30150001
Veľkosť balenia: 15 ml

Maloobchodná cena: 25.67 €

Mám záujem


Charakteristika:

Je viac známy ako čajovníkový strom, Melaleuca esenciálny olej má cez 92 rôznych zložiek a neobmedzené využitie. Listy stromu Melaleuca boli používané domorodcami v Austrálií po stáročia. Buď lístky drvili a inhalovali olej, aby zvýšili pocity čistého dýchania, alebo aplikovali lístky priamo na pokožku pre ich chladivý efekt. Melaleuca je najviac známy pre svoje čistiace vlastnosti. Môže byť použitý na čistenie pokožky a nechtov a na podporu zdravej pleti. Pri vnútornom užití pôsobí priaznivo na imunitný systém. Môže sa používať aj na povrchy v domácnosti ako ochrana proti enviromentálnym hrozbám. Melaleuca je využívaný aj pri občasnom podráždení pokožky za účelom upokojenia. Rozptýlený vo vzduchu ho pomáha očistiť a osviežiť.

Emocionálne pôsobenie:

Olej energetických hraníc.

Použitie:

Pri občasnom podráždení pokožky aplikujte jednu až dve kvapky oleja na postihnuté miesto. Rovnako pridajte jednu až dve kvapky do vody alebo citrusových nápojov na podporu zdravého imunitného systému. Skombinujte jednu až dve kvapky s Vašim pleťovým čistiacim prostriedkom, aby ste dokonale vyčistili pleť, alebo ho aplikujte hneď po sprchovaní. Aplikujte ho na nechty na rukách a nohách po sprchovaní aby ste udržali ich zdravý vzhľad. Pridajte niekoľko kvapiek do rozprašovača s vodou a použite na povrchy v domácnosti, aby ste ich ochránili pred enviromentálnymi hrozbami.

Upozornenie:

Pôsobí citlivo na pokožku. Držte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná, pod lekárskym dohľadom, použitie konzultujte s lekárom. Vyhnite sa kontaktu s očami, uchom, a citlivých miest.


Benefity:

Je známy pre svoje čistiace a omladzujúce účinky. Podporuje zdravý imunitný systém. Chráni pred enviromentálnymi a sezónnymi hrozbami.

Popis vône:

Trávová, zelená.

 

Spôsob získavania:
Destilácia vodnou parou.

Zberná časť rastliny:
Listy.

 


Esenciálne oleje doTERRA sú

• stopercentne prírodné a nevzniká na nich závislosť

• účinnejšie ako lieky z lekárne

• lacnejšie ako väčšina predpisovaných liekov

Čítajte viac >

Chcem sa zaregistrovať v doTERRA a objednávať si oleje

Chcem zľavu