Melissa – Medovka

Melissa officinalis

 

Má schopnosť pozitívne ovplyvňovať náladu. Často sa používa aj na zníženie pocitov napätia, podporuje relaxáciu a upokojuje pocit nervozity.

Objednávacie číslo: 30850001
Veľkosť balenia: 5 ml

Maloobchodná cena: 214.33 €

Mám záujem


Charakteristika:

Má sladkú, sviežu, citrusovú vôňu. Je jedným z najdrahších a najvzácnejších olejov, pretože má celý rad priaznivých účinkov na zdravie. Používa sa ako príchuť do čajov a zmrzliny, ale aj do pokrmov z rýb. Pozitívne ovplyvňuje náladu a používa sa na upokojenie pocitov napätia a nervozity. Olej rozptýlený vo vzduchu môže pomôcť k pokojnému spánku a podporiť emocionálnu pohodu. Rovnako podporuje aj zdravý imunitný systém.

Emocionálne pôsobenie:

Olej svetla.

Použitie:

Rozptýľte ho vo vzduchu alebo natrite priamo na čelo, ramená a hrudník - takto pomôže zmierniť pocity stresu a podporiť emocionálnu pohodu. Rozptýlený vo vzduchu vytvára relaxačné prostredie, ktoré podporuje pokojný spánok. Pridaný do hydratačného krému pomáha omladzovať pleť.

Upozornenie:

Pôsobí citlivo na pokožku. Držte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná, alebo pod lekárskym dohľadom, jeho použitie konzultujte s lekárom. Vyhnite sa kontaktu s očami, ušami, a citlivými miestami.


Benefity:

Prispieva k podpore zdravého imunitného systému. Upokojuje pocity napätia a nervozity. Podporuje pocit uvoľnenia.

Popis vône:

Citrusová, bylinková.

 

Spôsob získavania:
Destiláciou vodnou parou.

Zberná časť rastliny:
Lístky, vŕšok.

Skúsenosti:

Pri alergii, ekzémoch, uštipnutiach hmyzom alebo herpese naneste 1 kvapku priamo na postihnuté miesto. Proti námesačnosti vmasírujte olej na reflexné body. Proti vysokému krvnému tlaku difúzujte 2 kvapky, alebo užite 1 kvapku v tobolke.

 


Esenciálne oleje doTERRA sú

• stopercentne prírodné a nevzniká na nich závislosť

• účinnejšie ako lieky z lekárne

• lacnejšie ako väčšina predpisovaných liekov

Čítajte viac >

Chcem sa zaregistrovať v doTERRA a objednávať si oleje

Chcem zľavu