Wintergreen – Gaultéria

Gaultheria procumbens

 

Pochádza z vidieckych hôr v Nepále. Jeho povznášajúca aróma a svieža mätová chuť ukľudňuje a povzbudzuje.

Objednávacie číslo: 31620001
Veľkosť balenia: 15 ml

Maloobchodná cena: 36.67 €

Mám záujem


Charakteristika:

Gualtéria je získaná z listov plazivých kríkov nachádzajúcich sa v ihličnatých oblastiach. Hlavnou chemickou zložkou je metylsalicylát, ktorý sa používa v krémoch a masážnych zmesiach, pretože má upokojujúce účinky. V skutočnosti túto zložku obsahuje len gualtéria a breza. Malé množstvo je používané vo sviečkach, zubných pastách a žuvačkách. Rozptýlený olej vo vzduchu má osviežujúcu vôňu, ktorá povzbudzuje a stimuluje. Z iniciatívy doTERRA’s Co-Impact Sourcing® je novým zdrojom získavania gualtérie Nepál, kde je zbieraná dedinčanmi a destilovaná vo vlastných zariadeniach. Touto iniciatívou sa zvýšila ekonomická príležitosť vzdialených vidieckych regiónov v Nepále.

Emocionálne pôsobenie:

Olej odovzdanosti.

Použitie:

Esenciálny olej Gualtéria má hrejivé účinky pri aplikácií na pokožku a je excelentná pri upokojujúcej masáži. Treba ha však používať striedmo. Zrieďte ho s kokosovým olejom, aby sa minimalizovala citlivosť pokožky. Pridaním jednej až dvoch kvapiek do horúcej vody si vytvoríte upokojujúci kúpeľ.

Upozornenie:

Nie je určený na vnútorné užitie. Pôsobí citlivo na pokožku. Držte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná alebo pod lekárskym dohľadom, jeho použitie konzultujte s lekárom. Vyhnite sa kontaktu s očami, uchom, a citlivými miestami.


Benefity:

Je vynikajúci pre horúcu a upokojujúcu masáž po cvičení. Má osviežujúcu vôňu, ktorá povznáša a povzbudzuje. Často sa používa ako príchuť do žuvačiek, cukríkov a zubných pást.

Popis vône:

Sladká, mätová, osviežujúca.

 

Spôsob získavania:
Destiláciou vodnou parou.

Zberná časť rastliny:
Listy.

Skúsenosti:

Proti bolestiam svalov a kĺbov vmasírujte esenciálny olej na problematické miesto. Pri zlomeninách a výrastkoch na kostiach aplikujte na postihnuté miesto 2 kvapky.

 


Esenciálne oleje doTERRA sú

• stopercentne prírodné a nevzniká na nich závislosť

• účinnejšie ako lieky z lekárne

• lacnejšie ako väčšina predpisovaných liekov

Čítajte viac >

Chcem sa zaregistrovať v doTERRA a objednávať si oleje

Chcem zľavu