Ylang-ylang – Ylang Ylang

Cananga odorata

 

Je získaný zo špeciálnych kvetov hviezdicového tvaru a často sa používa k podpore zdravej kože a vlasov. Má upokojujúci účinok a podporuje pozitívny vzhľad.

Objednávacie číslo: 30240001
Veľkosť balenia: 15 ml

Maloobchodná cena: 56.00 €

Mám záujem


Charakteristika:

Tento esenciálny olej je najčastejšie používaný pri výrobe parfumov a v aromaterapii. Podobne ako jazmín, aj Ylang Ylang bol používaný po stáročia pri náboženských a svadobných obradoch. V aromaterapii sa používa na zníženie napätia a stresu. Často sa používa aj v luxusných vlasových a pleťových prípravkoch pre jeho vôňu a výživné ochranné vlastnosti. Pri vnútornom užití je výdatným antioxidantom.

Emocionálne pôsobenie:

Olej vnútorného dieťaťa.

Použitie:

Pridajte esenciálny olej do kúpeľa pre relaxáciu. Pri parnej aromaterapii tváre osvieži pokožku. Natrite si esenciálny olej na zápästie pre sladkú, kvetinovú vôňu. Pridajte ho do kokosového oleja aby ste vytvorili hĺbkový vlasový kondicionér. Užitím vnútorne pôsobí ako antioxidant.

Upozornenie:

Pôsobí citlivo na pokožku. Držte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná, alebo pod lekárskym dohľadom, jeho použitie konzultujte s lekárom. Vyhnite sa kontaktu s očami, uchom, a citlivými miestami.


Benefity:

Pôsobí ako antioxidant. Podporuje zdravý vzhľad pokožky a vlasov. Pozdvihuje náladu a zároveň má upokojujúce účinky.

Popis vône:

Sladká, bohatá, korenistá.

 

Spôsob získavania:
Destiláciou vodnou parou.

Zberná časť rastliny:
Kvety.

Skúsenosti:

Proti vysokému krvnému tlaku užite dva kvapky oleja v tobolke. Proti depresii difúzujte alebo inhalujte dve kvapky z dlaní. Na mastnú pokožku pridajte do svojho tonika 2 kvapky oleja a naneste na pleť.

 


Esenciálne oleje doTERRA sú

• stopercentne prírodné a nevzniká na nich závislosť

• účinnejšie ako lieky z lekárne

• lacnejšie ako väčšina predpisovaných liekov

Čítajte viac >

Chcem sa zaregistrovať v doTERRA a objednávať si oleje

Chcem zľavu