Zápal

Zápal predstavuje reakciu tela voči infekcií alebo poraneniu. Charakterizuje ho začervenanie, opuchnutie, horúčka a bolesť. Zápal je reakciou imunitného systému, ktorá umožňuje telu zabrániť šíreniu infekcie a bojovať proti nej, alebo opraviť poškodené tkanivo rozšírením krvných ciev a zvýšením ich priepustnosti, čím sa dosiahne väčší prísun krvi k poranenému alebo infikovanému tkanivu. Zatiaľ čo istá miera zápalu je užitočná pre boj s chorobou a hojenie poranení, príliš veľa zápalu alebo chronický zápal môžu telo oslabovať.


Masážne použitie:

Vybraný z esenciálnych olejov rozrieďte s frakciovaným kokosovým olejom a aplikujte 1 - 2 kvapky na dané miesto a na zátylok.

 

Vnútorné použitie:

Pridajte 1 - 2 kvapky vybraného esenciálneho oleja pod jazyk alebo užite 2 - 3 kvapky v prázdnej tobolke, ktorú prehltnete.

 

Inhalovanie:

Vybraný esenciálny olej difuzujte v miestnosti, alebo pridajte 1 - 2 kvapky do zvlhčovača a inhalujte výpary na zmiernenie zápalu v dýchacom systéme.

 


Používané esenciálne oleje:
Borievka, Citrónová tráva, Cyprus, Cédrové drevo, Eukalyptus, Gaultéria, Kadidlo, Kardamón, Klinček, Muškát, Myrha, Mäta pieporná, Oregáno, Patchouli, Rozmarín, Slamienka, Tymián, levanduľa, rumanček rímsky, zmes Balance, zmes Deep Blue, zmes Immortelle, Čajovník

Chcem sa zaregistrovať v doTERRA a objednávať si oleje

Chcem zľavu